"Jsem průvodcem Vašeho uzdravení, ale vy jste Ti, kdo se uzdraví.“

 

Jak probíhá homeopatická poradna?

PRVNÍ NÁVŠTĚVA

Budeme si společně povídat o Vašich potížích, které chcete odstranit nebo alespoň zmírnit (i homeopatie má svá omezení).

Ptát se budu:

 • OD KDY POTÍŽE ZAČALY? OPAKUJÍ SE PRAVIDELNĚ ? OBJEVUJÍ SE TÉŽ U NĚKOHO Z VAŠÍ RODINY?
 • kdy nebo za jakých okolností se problémy objevily nebo objevují
 • jestli jsou něčím zlepšeny nebo naopak zhoršeny
 • zda je doprovází výskyt dalších obtíží
 • jak reaguje Váš organismus jako celek na okolní prostředí aj.

Pak pro Vás vyhledám homeopatický lék, vysvětlím Vám, jak ho užívat, a domluvíme si termín další návštěvy.

NÁSLEDNÁ SETKÁNÍ - TZV. KONTROLA

Promluvíme si o změnách Vašeho zdravotního stavu, zhodnotím je a poté doporučím další postup Vaší homeopatické léčby. Tato setkání bývají kratší než Vaše první návštěva.

!!! HOMEOPATII LZE KOMBINOVAT S VEŠKERÝM JINÝM TYPEM LÉČBY !!!

"První moje seznámení s homeopatií proběhlo již na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové v roce 1992, kde progresivní učitelé zajistili po revoluci nepovinný předmět s vyučujícím, který jako jeden z prvních homeopatů provozoval praxi u nás - byl to MUDr. Rýc. Tehdy jsem po zkouškách mohla prakticky používat homeopatii jen na symptomatickou léčbu a doporučení v lékárně. To však k plnému vyléčení nestačilo. Protože naše tělo ovlivňuje okolí a náš přístup ke všem situacím, které nás potkávají, začala jsem studovat homeopatii blíže pod Českou lékařskou homeopatickou společností. Zde jsem získala po dvou letech v roce 2008 Certifikát CEDH v oboru homeopatie. Tehdy mi bylo jasné, že odosobněný přístup některého lékaře nemůže zcela poznat podobnost homeopatického léku a tím se jeví homeopatie jako neúčinná. Pro pomoc v chronické nemoci, vyčerpanosti a často v dlouhodobém životním problému však potřebujeme konstituční lék, který nám svou energií pomůže nastartovat celostní regeneraci. Poznání takových podobností a tím i homeopatických léků je základ dobré léčby a vyvíjí se proto stále více léků (nyní cca 3000 – 5000 léků). Proto jsem studovala dál homeopatii a získala Diplom z klasické homeopatie 2014 po zakončení 4 letého studia na Homeopatické fakultě s klinikou s.r.o. Brno. Ale studium homeopatie mě provází dál, neboť je to živý, neustále se vyvíjející obor, který se přizpůsobuje naší rychlé době. „ Vždyť podobné se léčí podobným“.
PharmDr. Blanka Turkoválékárník, homeopat

„Náš rozhovor jde mnohdy velmi do hloubky, proto je důležité, aby si každý vybral za homeopata člověka, kterému dle své intuice dokáže důvěřovat a je schopen se otevřít se svým životním příběhem. Otevřenost může pomoci nejen k vašemu uvědomění si problému, ale i k správnému postupu a výběru homeopatického léku. Jako doktorka farmacie jsem vázána Hippokratovou přísahou a napsaná anamnéza slouží jen pro upřesnění správné terapie. "

Co je homeopatie?

 • přírodní, velmi účinná a přitom zcela bezpečná léčebná metoda
 • nejrozšířenější obor takzvané „alternativní“ medicíny hned vedle akupunktury
 • zkoumání pacienta a jeho symptomy jako celek
 • nepotlačuje nepříjemné stavy, aniž by byla odstraněna jejich příčina
 • klade důraz na uvědomění si vlastních potíží
 • uzdravuje organismus na všech úrovních - fyzické, emocionální i mentální působí celostně.
 • nebagatelizuje pocity ani myšlenky, které nemocného provází
 • umožňuje pružně reagovat na změnu ve stavu pacienta
 • cílem a posláním je obnovení zdraví a harmonie organismu

Kolik poradna stojí a kde “lék” seženu? 

30 minut – 200 Kč

Výběr léku dle anatomických příznaků a popisů potíží, kdy není třeba hlubokého rozboru.

60 minut – 500 Kč

Výběr léku na konkrétní situaci, která je třeba probrat hlouběji ve fyzické i psychické rovině.

120 minut – 1000 Kč

Výběr konstitučního léku, kdy  je nutný delší rozhovor vázaný rozborem nemocí, genetických dispozic a projevů.

Následná kontrola – 500 Kč

Následná kontrola za 1-3 měsíce po zahájení konzultace

Cena léku není součástí terapie.

Vždy vám doporučím, kde lék seženete a předám informace s přesným návodem na užití.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Reference

Když byly dceři asi 4 roky, začaly se jí okolo nehtíků na ruce nekontrolovaně šířit a množit malé i větší bradavice. Vyzkoušely jsme pro ni v tomto věku velmi nepříjemné a bolestivé vypalování u kožního lékaře, které ani po opakované aplikaci nezabíralo. Pokračovaly jsme praktikováním různých "babských" receptů, ale ani tato cesta nebyla účinná a stav se nejenže nezlepšil, bradavice se dokonce vesele šířily dál. V té době jsem potkala paní Blanku a dozvěděla jsem se o léčbě homeopatiky. Po nasazení léčby se začaly dít doslova zázraky. Přibližně za 3 týdny od počátku užívání homeopatik se situace začala měnit. Některé bradavice jakoby uschly a upadly, jiné "zalezly" pod kůži a ztratily se. Do tří měsíců měla dcerka ručičky krásně vyhojené. Dnes je jí 11 let a bradavičky se jí již nikdy nevrátily. Blanko děkujeme.
Erika J.
Homeopatika používám pravidelně při cestování letadlem. Klimatizace si vždy nepěkně zahrávala s mým imunitním systémem. Teď již je na mě ale krátká. Žádné škrábání v krku, žádný kašel ani rýma. Prostě paráda.
Pavel C.
Manžel již od malička trpí panických strachem ze zubaře. Díky homeopatikům se mu daří situaci docela bravurně zvládat. Pomáhají mu skutečně homeopatika nebo je to jen berlička? Kdo ví... Ale hlavní je, že to funguje.
Eva H.

Proč homeopatie?

Každý organismus má své vlastní vnitřní řídící centrum, které udržuje tento organismus v rovnováze, tedy ve stavu zdraví, a to i za měnících se okolních podmínek. Nastane-li porucha tohoto řídícího centra, organismus onemocní, a to se projeví příznaky choroby.

Princip homeopatie je takový, že homeopatický lék dá špatně fungujícímu řídícímu centru informaci o chybě a současně i o její opravě. Během tohoto procesu (tedy uzdravování) může přechodně dojít ke zvýraznění některých potíží.

Jak homeopatie funguje?

Homeopatie funguje na principu podobnosti - podobné léčí podobné

Velmi zjednodušeně řečeno látka,  která u zdravých lidí vyvolává konkrétní potíže, může jako homeopaticky připravený lék stejné potíže léčit.

Homeopatie využívá několika zákonů, z nichž nejdůležitější jsou zákon podobnosti a zákon minimálních dávek. Léčba dle zásad homeopatie je tudíž „šitá každému člověku na míru“, nepotlačuje projevy nemoci, ale posiluje vlastní obranné síly organismu.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Příklady homeopatické léčby aneb co znamená princip podobné léčí podobné?

CIBULE

„Pro objasnění použiju jako příklad stav, který zažíváme při krájení cibule. Z nosu nám teče velké množství řídkého, dráždivého sekretu, hodně nám slzí oči a máme potřebu odejít na čerstvý vzduch, kde se nám uleví. Má-li pacient rýmu, při které má odřený nos, ze kterého mu, jak se lidově říká, teče jak z kohoutku, slzí mu oči a cítí se lépe na čerstvém vzduchu, pomůže mu lék Allium cepa, který je vyroben z cibule jejím vyluhováním a mnohonásobným zředěním tohoto výluhu. Homeopatie je tedy o hledání látky (léku), která u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky, které má pacient. Po mnohonásobném zředění (v minimální dávce) je pak tato látka schopna tyto příznaky léčit. “

VČELÍ BODNUTÍ

„Princip homeopatie osvětlíme ještě v souvislosti s včelím bodnutím. Bodnutí včelou vyvolá nejprve palčivou bolest, posléze zrůžovění kůže a otok postižené oblasti. Bolest i otok se zmírňují, je-li přiložen studený obklad. Teplým zábalem se potíže naopak zhorší. Obávaný pásový opar (herpes) se projevuje, zejména v počátcích onemocnění, velmi podobně: palčivou bolestí, zarudnutím kůže a postupným napuchnutím postižené oblasti. S využitím homeopatie, respektive homeopatického principu léčení podobného podobným, je tedy zřejmé, že homeopatickým lékem, který je třeba použít při prvních příznacích onemocnění pásovým oparem, je homeopatikum Apis, které se připravuje ze včelího jedu postupným ředěním a potencováním, což je postup, jak se homeopatika připravují,“

Jak homeopatie „léčí“?

Používá vysoce ředěné (tzv. potencované) látky, které ve vyšší dávce u zdravého člověka vyvolávají příznaky podobné těm, jaké má léčená choroba (princip minimální dávky a princip podobné léčí podobné).

Ředění se provádí tak, že se použije jeden díl účinné látky a přidá se k určitému množství rozpouštědla. Z takto vzniklého ředěného roztoku se vezme jeden díl a přidá se ke stejnému množství rozpouštědla jako v předchozím kroku a postup se opakuje. Tomuto procesu se říká potencování. Číslo v označení potence pak označuje počet takových ředění, např. u homeopatika o potenci 30CH proběhlo ředění 30x.

Reference

Moje babička trpěla velkým nechutenstvím a všem se nám ztrácela před očima. Po nasazení homeopatické léčby se její stavy upravly do normálu a dnes zase baští o sto šest.
Jaroslava B.
Pokud někdo trpíte nevolností v autě nebo závratěmi z výšek - doporučuji řešit tyto situace velmi jedndsuše - pomocí homeopatik. Jejich výhodou je účinná pomoc bez vedlejších účinků. A o to mi jde především. (Jana S.)
Jana S.
Homeopatika byla vždy mým skvělým pomocníkem, když jsem chodila s dětmi na očkování. NIKDY neměly ani sebemenší reakci.
Aneta F.

Odkud se homeopatie vzala?

 

Moderní homeopatii zformoval německý lékař Samuel Hahnemann (1755–1843) ve své knize Organon der rationellen Heilkunde (Prostředek racionální léčby), která vyšla roku 1810.

Vycházel z tradic antického řeckého lékařství, středověké alchymie a evropské herbalistické tradice z teze, že onemocnění je důsledkem narušení rovnováhy v těle.

Hahnemann po jedenáctileté praxi zavřel v roce 1790 svojí ordinaci, protože byl zklamán lékařskou praxí té doby. Při čtení knih objevil dílo M.Cullena o kůře chininovníku, která se tehdy používala jako lék na intermitentní horečku a malárii. Hahnemann byl k této léčbě skeptický a rozhodl se účinek sám na sobě vyzkoušet.
Zjistil však, že chininovník u něj po požití vyvolává příznaky malárie a opakující se horečku, také třes, bolesti hlavy a slabost končetin.

Začal tedy zkoumat různé toxické i netoxické látky. Uvědomil si totiž, že látky mohou být ředěny a tak zbavovány tak toxicity. S každým dalším ředěním a protřepáním mají větší účinek a tak přišel na svět první homeopatický lék.

Samo slovo „homeopatie“ pochází až z konce 18. Století a označuje principu léčby „podobného podobným“ (opak allopatie). Výraz je odvozený od dvou  řeckých slov: homoios (stejný, podobný) a pathos (nemoc, bolest).

Homeopatie PRO a PROTI:

 • Celostní léčebná metoda známá déle než 200 let.
 • Podle WHO (Světová zdravotnická organizace) jde o druhý nejrozšířenější způsob léčby na světě. Na prvním místě je tradiční čínská medicína, na druhém místě homeopatie, na třetím herbalizmus a až na čtvrtém místě je západní medicína, která se u nás samozřejmě těší prvnímu místu! V Německu je homeopatie plně hrazena zdravotní pojišťovnou a to i homeopatům ne-lékařům.
 • V Anglii celá KRÁLOVSKÁ RODINA je léčena především homeopaticky, královna Alžběta II. ve svém věku čiší zdravím a vypadá báječně, navíc mají pod svojí záštitou homeopatickou lékárnu AINSWORTHS.
 • Vědecká komunita je přesvědčena o neúčinnosti homeopatie.
 • Přes řadu pokusů a klinických testů se nepodařilo nalézt dostatek důkazů, že homeopatie je účinná, avšak ani nebyla její účinnost vyvrácena.
 • Homeopatie je tedy v medicínském kontextu velmi kontroverzní záležitostí.
 • Homeopatie je považována za placebo.

A JAKÝ NÁZOR ZASTÁVÁTE VY ?

“Ráda Vás budu doprovázet při Vašem uzdravení těla i mysli, ale nejvíc práce musíte zvládnout sami. Opravdu každý víme hluboko uvnitř svou pravdu, co je pro nás v tuto chvíli nejlepší. Vždy máte volbu, jakou berličku použijete. A nic není špatně, je to kombinace toho nejlepšího, co jste si dopřáli.“