Tradiční thajská masáž

Pár slov o masáži ...

„Když v Thajsku někdo onemocní, tak ten, který ovládá umění medicíny, začne různě přetáčet a převalovat tělo nemocného, potom na něj skočí a na závěr jej pošlape.“

..takto viděl thajskou masáž Evropan ke konci 17.stol...

 Thajská masáž je díky velkému množství protahovacích manévrů částo nazývána jako „jóga pro líné“

Své kořeny má v severní Indii asi před 2 500 let př.n.l. Za jejího zakladatele je považován severoindický lékař a učenec Jivaka Kumar Banccha.

Teoretickým základem thajské masáže je nauka o neviditelných energetických liniích, které prochází lidským tělem. V thajské tradici se nazývají seny a jsou totožné s meridiány v čínské medicíně. Při thajské tradiční masáži se ošetřuje tělo prostřednictvím energetických linií a prostřednictvím akupresurních bodů, které na nich leží. Dají se takto rozvolnit  energetické blokády, rozproudit stagnující energii, znovunastolit rovnováhu, léčit některá onemocnění nebo mírnit bolest.

Pomalé, rytmické a houpavé pohyby při thajské tradiční masáži navodí u klienta stav hluboké relaxace. Poté nastupují drobná a důsledná protažení, která se stupňují až do jógových pozic.

Oblečení při masáži

Ti, kteří znají klasickou masáž, jsou zvyklí se částečně či zcela svléknout. V Thajsku je to z tradičních důvodů zcela nemožné. Pacient i masér jsou vždy plně oblečeni, v haleně a kalhotách z hedvábí. V našich podmínkách má mít masírovaný lehký a volný oděv, nevhodné jsou jeansy a silné svetry. Oděv maséra má být obdobný, aby umožnil volný pohyb. Thajská masáž se vždy odehrává na měkké podložce (futon) přímo na podlaze. Za účelem velkého protažení nelze použít masážní lehátko.

Reference

Neznám lepší masáž, která by moje tělo dala po všech stránkách takhle hezky dohromady. Účinek je velmi dlouhodobý. Jednou jsem vyzkoušela a už pro mě jiná volba neexistuje.
Ivana H.masérka

Účinky masáže?

  • Zbavuje bolesti a ztuhlosti svalů a kloubů
  • Zlepšuje pohyblivost kloubů a pružnost šlach
  • Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.
  • Uvolňuje proudění energie v těle

Reference

Velice hezké a příjemné prostředí. Jezdíme léta do Thajska a mohu říci, že masáž zde byla snad lepší než v Thajsku. Vřele doporučuji a určitě se zase objednám.
Martin D.IT

Kontraindikace

Kontraindikace  masáže:

- akutním onemocnění či poúrazové stavy

- menstruace, těhotenství a šestinedělí

- vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění

- osteoporóza, křečové žíly