Kubánská rumová masáž

Pár slov o masáži ...

Tradiční kubánská rumová masáž, se kterou jsem se setkala při pobytu na Kubě, mě velmi zaujala a to také díky tomu, že má velmi netradiční začátek. Pro řádné prohřátí těla dostanete ihned při vstupu kalíšek kubánského rumu. V této tradici jsem se rozhodla pokračovat a tak i u mě očekávejte na uvítanou trochu toho kubánského rumu - velmi dobré kvality! Takže auto raději nechte doma a domluvte si svého osobního šoféra.

Masáž poté probíhá klasicky na lehátku a zahrnuje masáž zad, rukou a nohou. Masíruje se tradiční směsí kokosového panenského oleje, kubánského rumu a saké. Proč zrovna saké jsem se ale bohužel od nikoho nedozvěděla.... Prý to tak je! Takže respektuji tradici a dále nepátrám. (Pokud byste přesto věděli, ráda se nechám poučit 🙂 )

Masáž je prováděna speciálními, velmi příjemnými, plynulými technikami, v důsledku čehož dochází k odstranění napětí ve svalech svalstva a k eliminaci nahromaděného stresu.

Jedná se o masáž speciálně doporučovanou po sportovní aktivitě ale i v jinou dobu se nespletete. Kubánská masáž je s oblibou kupovaná zejména muži či pro muže.

Reference

Takové masáže jako tahle kubánská by měly být všechny. Třeba by chlapi přestali navštěvovat hospody a radši by chodili za hezkýma masérkama na rumíček. Každopádně bylo to příjemné zpestření a odpočinek.
Ivo K.dělník

Účinky masáže?

  • Stimulace krevního oběhu a lymfatického systému
  • Hluboká relaxace a harmonizace celého organismu
  • Odstranění svalové bolesti, únavy a napětí

Reference

Miluju vše kubánské - rum, doutníky, ženy, hudbu, moře - takže kubánská masáž byla pro mě jasnou volbou. Nelituji a díky. Bylo fajn, jen toho rumu mohlo být víc :-))))
Josef D.podnikatel

Kontraindikace

- otevřené rány a modřiny, popáleniny

- infekční onemocnění

- kožní infekce