Moxování

Pár slov o metodě

Moxování neboli požehování vzniklo v chladných, severních oblastech Číny jako alternativa akupunktury.

Při moxování prohříváme vybrané akupunkturní body nebo ošetřované oblasti těla hořící bylinnou směsí léčebných látek. Nejčastěji se používá klasická pelyňková moxa Hunan nebo nekouřící moxa.

Při moxování se využívají shodné energetické dráhy (meridiány) a body jako  při akupunktuře, ale stimulace akupunkturních bodů se provádí odlišně - teplem.

Tvořící se teplo účinně zlepšuje oběh krve a oběh životodárné energie. Pravidelné moxování podporuje obranyschopnost organismu, harmonizuje tělo, doplňuje ztrátu vitální energie a podle klasických čínských rukopisů také přispívá k dlouhověkosti.

Moxování je jednou z pomocných technik základního souboru léčebných metod klasické čínské medicíny.

V případě, že chcete absovovat některou z následujících doplňkových technik, zakupte si "Masáž dle vlastního výběru" a při sjednání termínu masáže si upřesníme, jaké druhy chcete zařadit.

Reference

K moxování jsem se dostal v podstatě ze zvědavosti. Četl jsem, že pomocí Akabaneho testu se dá zjistit energetický stav jednotlivých drah v těle. Byl jsem na sebe zvědavý, a tak jsem do toho šel. Metoda mě velmi překvapila a ještě více mě překvapili reakce mého těla, kdy velmi zřetelně jsem fyzicky podle intenzity vnímaného tepla cítil, kde mám energetické nedostatky. Občas se chodívám k Ivě "přeměřit" a dobít.
Milan Š.OSVČ

Účinky metody ?

  • Prohřátí a hloubkové uvolnění svalstva
  • Doplnění chybějící energie hlavně při stavech vyčerpání a celkové únavy
  • Zlepšení krevního a lymfatického oběhu
  • Účinnější metoda než akupunktura
  • Prevence a zvyšování obranyschopnosti
  • Uvolnění energetických blokád v těle

Reference

Moxování je pro mě taková tajemná alchymie. Všude vždycky plno kouře, domů odcházím jak od táboráku, ale na má bolavá záda je to vždycky balzám. Nebolí to, hřeje to a hlavně to pomáhá.
Adéla B..zdrsvotní sestřička

Kontraindikace

 - horečka

- bolesti a potíže nejasného původu

- nadměrné přejedení

- vysoký krevní tlak

- otevřené rány