Baňkování

Pár slov o metodě ...

Baňkování (někdy také vakuterapie) je vhodná doplňková metoda klasických masáží. Baňkování je metoda stará několik tisíc let, která pochází zřejmě ze staré Číny.

Baňky a baňková masáž působí fyzikálně a reflexně. Zároveň je také výrazně ovlivňován metabolismus organismu, neboť v okolí přiložené baňky dochází k rychlejší látkové výměně. Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů.

Baňkování spočívá i v přikládání skleněných, umělohmotných nebo silikonových baněk na pokožku. Vzduch v baňce se před aplikací zahřeje a vytvoří se v něm podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je však naprosto bezbolestivá, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže.

 Baňky se většinou přikládají na dobu 20 minut. Zejména po první aplikaci je možné, že na těle zůstanou v místech, kde byly baňky přiloženy, „modřiny“ – ty však nejsou nebezpečné a během několika dní se samy ztratí.

Nejčastěji se setkáme s přikládáním baněk na záda – na ně se většinou aplikuje 8 – 12 baněk ve dvou souvislých řadách okolo páteře. Baňkovat však lze i jiné části těla. Při baňkování se organismus krásně prohřeje a uvolní. 

V případě, že chcete absovovat některou z následujících doplňkových technik, zakupte si "Masáž dle vlastního výběru" a při sjednání termínu masáže si upřesníme, jaké druhy chcete zařadit.

Reference

Málokdo už dneska dělá baňky. Já jsem s nimi vyrůstala a byly součástí rituálů v naší rodině. Jsem ráda, že jsem Vás Ivo objevila.
Adéla F.důchodkyně

Účinky masáže?

  • Odstranění blokád a ztuhlých svalů
  • Detoxikace organismu
  • Příznivý vliv na lymfatický systém
  • Zlepšení činnosti trávicího traktu popř. odstranění zažívacích poruch

Kontraindikace

 - trombózy

- křečové žíly

- gangrény

- otevřené rány nebo hnisavé infekce